Study and Work

Program je určený uchádzačom, ktorí majú záujem študovať anglický jazyk a následne získať pracovné skúsenosti. Študenti navštevujú školu 1, 2 alebo 4 týždne, v závislosti od úrovne znalosti anglického jazyka a následne  pracujú od 12- 52 týždňov v lokalite, kde škola zabezpečí pracovný pohovor. Študenti, ktorí úspešne ukončia program získajú English 2000 jazykový certifikát. Študenti môžu zároveň navštevovať týždenne tzv. language clinic – konzultácie s lektorom zdarma (2 lekcie/ 1.5 hod.), kde prebieha výučba 1:1 – učiteľ: študent na pomoc s domácimi úlohami, gramatikou atď

Study & Work možnosti kurzu:

1 týždňový kurz pre študentov s veľmi pokročilou (advanced) úrovňou anglického jazyka (SW1):
1 týždeň kurzu pracovnej prípravy (20 lekcíí/15 hodín)

2 týždňový kurz pre študentov s pokročilou (upper-intermediate) úrovňou anglického jazyka (SW2):
1 týždeň kurzu všeobecnej angličtiny (20 lekcíí/15 hodín) + 1 týždeň kurzu pracovnej prípravy (20 lekcíí/15 hodín)

4 týždňový kurz pre študentov so stredne pokročilou (intermediate) úrovňou anglického jazyka (SW4):
3 týždne kurzu všeobecnej angličtiny (20 lekcíí/15 hodín týždenne) + 1 týždeň kurzu pracovnej prípravy (20 lekcíí/15 hodín)

Low Level Study & Work možnosti kurzu

6 týždňový kurz pre študentov s mierne pokročilou (pre-intermediate) úrovňou anglického jazyka:
5 týždňov kurzu všeobecnej angličtiny (20 lekcíí/15 hodín týždenne) + 1 týždeň kurzu pracovnej prípravy (20 lekcíí/15 hodín)

12 týždňový kurz pre študentov so základnou (elementary) úrovňou anglického jazyka:
11 týždňov kurzu všeobecnej angličtiny (20 lekcíí/15 hodín týždenne) + 1 týždeň kurzu pracovnej prípravy (20 lekcíí/15 hodín)

Pracovné umiestnenie:

 • pracovné umiestnenie v rámci UK vo sfére hotelierstva a reštauračných služieb
 • národná min. mzda – £6.45 (od 18 rokov) / £8.20 (od 21 rokov)/ £8.72 (od 25 rokov)
 • práca a hodiny špecifikované poskytovateľom umiestnenia
 • ubytovanie je zabezpečené školou English 2000 alebo poskytovaľom umiestnenia

Pracovné umiestnenia sú určené na to, aby dali študentom pracovnú skúsenosť počas pobytu v UK, umožnili praktizovať anglický jazyk mimo vyučovania v jazykovej škole a pomohli vykryť náklady na ubytovanie a stravu počas pobytu v UK. Pracovné umiestnenia sú zabezpečované externým poskytovateľom umiestnenia, ktorý zabezpečuje uchádzačom platenú pracovnú pozíciu. Špecifické umiestnenia nie sú garantované, pozície môžu byť v rôznych sférach hotelierstva a reštauračných služieb zahrňujúc hotely, barové reštaurácie, reštaurácie, kaviarne, fast-food reštaurácie, zábavné parky. Pracovné umiestnenia môžu zahrňovať pozície: waiter, kitchen porter, housekeeping, night porter, general assistant, bar. Pracovné hodiny môžu byť rôzne v závislosti od požiadaviek poskytovateľa umiestnenia v danom čase.  Pracovné umiestnenia môžu vyžadovať cestu autobusom z miesta dohodnutého ubytovania. Je legálnym právom v Anglicku obdržať buď ústnu alebo písomnú zmluvu. Zamestnanec má rovnaké práva, či má ústnu alebo písomnú zmluvu. Veľa hotelov neposkytuje písomné zmluvy vzhľadom na skutočnosť, že majú veľa sezónnych zamestnancov. Znižuje to tak ich administratívu.

Nástupy na kurz a program:

Pravidelné nástupy každý týždeň

NÁKLADY SPOJENÉ S PROGRAMOM

Poplatok pri podpise zmluvy 85 GBP
Programový poplatok
– SW 1 450 GBP
– SW 2 550 GBP
– SW 3 650 GBP
– SW 4 750 GBP
každý ďalší týždeň po 4 tz. 120 GBP

A čo všetko za to dostaneš?

 • asistenciu počas celého vybavovacieho procesu
 • zaslanie kompletnej programovej dokumentácie partnerskej organizácii
 • vyučovanie v triedach podľa zvolenej alternatívy programu – okrem sviatkov (tieto hodiny nie sú nahrádzané)
 • zabezpečenie pracovnej ponuky partnerskou organizáciou v sektore turizmu (reštaurácie, hotely, penzióny a pod.) po nástupe na program v dobe trvania kurzu
 • transfer (autobus/vlak) z Bournemouth do miesta, v ktorom je zabezpečená pracovná ponuka
 • certifikát English 2000, referencia od poskytovateľa umiestnenia na vyžiadanie
 • plnú podporu v núdzi zabezpečenú partnerskou organizáciou

Ďalšie poplatky, s ktorými musíš rátať sú:

 • poistenie v zahraničí – 2 alternatívy podľa preferencie klienta a dĺžky pobytu (odporúčané je komplexné poistenie) – a) denná sadzba – 1,04 EUR/deň len liečebné náklady alebo 1,53 EUR/deň komplexné cest. poistenie; b) ročná sadzba bez prerušenia – 5,20 EUR len liečebné náklady alebo 121,60 EUR  komplexné poistenie.
 • ubytovanie –
  • Home stay – ubytovanie v hostiteľskej rodine – jednoposteľová izba, polpenzia: 145 GBP/týždeň, cez leto 165 GBP/týždeň, dvojposteľová izba, polpenzia: 115 GBP/týždeň, cez leto 135 GBP/týždeň
  • počas kurzu študenti bývajú v hostiteľských rodinách, po nástupe do práce ubytovanie zabezpečuje poskytovateľ pracovného umiestnenia zvyčajne Room Only bez stravy.
  • Room only – strava nie je poskytovaná, študenti majú k dispozícii kuchyňu, cena sa pohybuje v závislosti od lokality a typu zabezpečeného ubytovania a môže byť cca. 100-110 GBP týždenne.
 • doprava do UK vo výške cca. 65 EUR až 400 EUR. Presná suma závisí od formy dopravy (letecky, autobusom) a aktuálnej ceny a bude presne špecifikovaná v čase rezervácie letenky.
 • odporúčaná hotovosť pri vstupe do UK min. cca. 500 – 600 GBP

Čo povedali klienti

Každopádne program hodnotím veľmi pozitívne a určite ho odporúčam všetkým, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a spoznať Anglicko

Zuzana, UK

Tento pobyt v Anglicku, ja tomu vravím najlepšia „dovolenka“ na akej som kedy bol, mi však dal oveľa viac ako len zlepšenie znalosti anglického jazyka.

Anton, UK

Ahojte, asi pred týždnom som sa vrátil z Anglicka a musím dodať jedným dychom: Bolo to úžasné! Moja angličtina sa posunula o výrazný krok ďalej, spoznal som kopec ľudí z celej Európy, videl kúsok sveta a hlavne som si otestoval, aké to je robiť vlastné rozhodnutia a znášať ich dôsledky úplne sám.

Anton
Manager

Môj dávny sen o štúdiu anglického jazyka v zahraničí sa stal vďaka Career International skutočnosťou a po jednoduchom a rýchlom vybavení programu som sa ocitla v prenádhernom  prímorskom meste Bournemouth na juhu Anglicka.

Zuzana

v prvom rade by som sa chcela poďakovať za skvelý program!!! Nanešťastie program je "over" a ja nemôžem uveriť, že to všetko fakt nebol len sen! :)))

Barbora
Student
Go Top