Work Experience

Program je určený uchádzačom, ktorí majú záujem študovať part-time počas získavania pracovných skúseností. Študenti navštevujú školu 4 vyučovacie hodiny tj. 3 hod. týždenne a bude im nájdená prácovná pozícia v hoteli/ reštauračných službách v meste Bournemouth alebo v jeho okolí. Lekcie sú zamerané na získanie zručností v počúvaní, hovorení, čítaní a písaní anglického jazyka a zahŕňajú špecializovanú prípravu na prácu. Dĺžka programu je 12-52 týždňov. Študenti, ktorí úspešne ukončia program získajú English 2000 jazykový certifikát. Pracovná referencia od poskytovaľa pracovného umiestnenia je poskytnutá na požiadanie. Študenti, ktorí sú umiestnení v lokalite Bournemouth, môžu zároveň navštevovať týždenne tzv. language clinic – konzultácie s lektorom, zdarma, kde prebieha výučba 1:1 – učiteľ: študent na pomoc s domácimi úlohami, gramatikou atď.

Pracovné umiestnenie:

 • pracovné umiestnenie v Bournemouth a jeho okolí vo sfére hotelierstva a reštauračných služieb
 • národná min. mzda – £6.45 (od 18 rokov) / £8.20 (od 21 rokov)/ £8.72 (od 25 rokov)
 • práca a hodiny špecifikované poskytovateľom umiestnenia
 • ubytovanie je zabezpečené školou English 2000 alebo poskytovaľom umiestnenia

Pracovné umiestnenia sú určené na to, aby dali študentom pracovnú skúsenosť počas pobytu v UK, umožnili praktizovať anglický jazyk mimo vyučovania v jazykovej škole a pomohli vykryť náklady na ubytovanie a stravu počas pobytu v UK. Pracovné umiestnenia môžu zahrňovať pozície: waiter, kitchen porter, housekeeping, night porter, general assistant, bar. Pracovné hodiny môžu byť rôzne v závislosti od požiadaviek poskytovateľa umiestnenia v danom čase.  Pracovné umiestnenia môžu vyžadovať cestu autobusom z miesta dohodnutého ubytovania. Je legálnym právom v Anglicku obdržať buď ústnu alebo písomnú zmluvu. Zamestnanec má rovnaké práva, či má ústnu alebo písomnú zmluvu. Veľa hotelov neposkytuje písomné zmluvy vzhľadom na skutočnosť, že majú veľa sezónnych zamestnancov.

Nástupy na kurz a program:
Pravidelné nástupy každý týždeň

NÁKLADY SPOJENÉ S PROGRAMOM

Poplatok pri podpise zmluvy 85 GBP
Programový poplatok
– 12 týždňov 850 GBP
– 16 týždňov 900 GBP
– 20 týždňov 1 090 GBP
– 26 týždňov 1 350 GBP
každý ďalší týždeň 60 GBP

A čo všetko za to dostaneš?

 • asistenciu počas celého vybavovacieho procesu
 • zaslanie kompletnej programovej dokumentácie partnerskej organizácii
 • vyučovanie v triedach podľa zvolenej alternatívy programu – okrem sviatkov (tieto hodiny nie sú nahrádzané)
 • zabezpečenie pracovnej ponuky partnerskou organizáciou v sektore turizmu (reštaurácie, hotely, penzióny a pod.) pred nástupom na program
 • certifikát English 2000, referencia od poskytovateľa umiestnenia na vyžiadanie
 • plnú podporu v núdzi zabezpečenú partnerskou organizáciou

Ďalšie poplatky, s ktorými musíš rátať sú:

 • poistenie v zahraničí – 2 alternatívy podľa preferencie klienta a dĺžky pobytu (odporúčané je komplexné poistenie) – a) denná sadzba – 1,04 EUR/deň len liečebné náklady alebo 1,53 EUR/deň komplexné cest. poistenie; b) ročná sadzba bez prerušenia – 5,20 EUR len liečebné náklady alebo 121,60 EUR  komplexné poistenie.
 • ubytovanie – Room only – tento typ ubytovania je k dispozícii len klientom na programe Work Experience, strava nie je poskytovaná, študenti majú k dispozícii kuchyňu, cena sa pohybuje v závislosti od lokality a typu zabezpečeného ubytovania a môže byť cca. 100-110 GBP týždenne.
 • doprava do UK vo výške cca. 65 EUR až 400 EUR. Presná suma závisí od formy dopravy (letecky, autobusom) a aktuálnej ceny a bude presne špecifikovaná v čase rezervácie letenky.
 • odporúčaná hotovosť pri vstupe do UK min. cca. 500 – 600 GBP

Čo povedali klienti

Každopádne program hodnotím veľmi pozitívne a určite ho odporúčam všetkým, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a spoznať Anglicko

Zuzana, UK

Tento pobyt v Anglicku, ja tomu vravím najlepšia „dovolenka“ na akej som kedy bol, mi však dal oveľa viac ako len zlepšenie znalosti anglického jazyka.

Anton, UK

Ahojte, asi pred týždnom som sa vrátil z Anglicka a musím dodať jedným dychom: Bolo to úžasné! Moja angličtina sa posunula o výrazný krok ďalej, spoznal som kopec ľudí z celej Európy, videl kúsok sveta a hlavne som si otestoval, aké to je robiť vlastné rozhodnutia a znášať ich dôsledky úplne sám.

Anton
Manager

Môj dávny sen o štúdiu anglického jazyka v zahraničí sa stal vďaka Career International skutočnosťou a po jednoduchom a rýchlom vybavení programu som sa ocitla v prenádhernom  prímorskom meste Bournemouth na juhu Anglicka.

Zuzana

v prvom rade by som sa chcela poďakovať za skvelý program!!! Nanešťastie program je "over" a ja nemôžem uveriť, že to všetko fakt nebol len sen! :)))

Barbora
Student
Go Top